דויד טל טוען...

מהו פיקוח בניה

תפקיד מפקח הבניה:

 מפקח בניה מלווה את פרוייקט הבניה מתחילתו ועד סופו . למפקח הבניה אחריות רבה בכל תהליך הבניה. הוא הדמות המייצגת את הלקוח מול הקבלנים , רשויות ,ספקים ואנשי מקצוע בשטח.

המפקח מלווה את הלקוח מרגע בניית התקציב ואף עוזר ומייעץ בבחירת אנשי מקצוע  וספקים ומתאם את החוזים הפיננסים מולם תוך שמירה על התקציב שנקבע בתחילת הפרוייקט.

תפקידו החשוב ביותר של המפקח הוא לוודא שהעבודה בפרוייקט מתבצעת בצורה הטובה ביותר על פי הוראות התקנים, אדריכל , מהנדס  שלד הבניה , ויועצים שונים ולמנוע ליקויי בניה היכולים להיגרם מחריגה ממפרטים טכנים ודרישות המתכננים.

 

תפקיד חשוב נוסף של המפקח הוא להקפיד על עמידה בלוחות הזמנים שנקבעו לפרוייקט .הוא מוודא כי הספקים מודעים ללוח הזמנים, הפקח בוחן את עבודתם בשטח תוך כדי הקפדה על עמידה בלוח זמנים הנקבע .

 

מדוע חשוב להעזר במפקח בניה: 

המפקח הוא קודם כל החוות הדעת המקצועית האחראית על טיב ואיכות הבניה, והוא מפקח ומוודא שכל הבניה מתבצעת על פי ההיתרים ותוכניות המתכנן. בנוסף, המפקח מייצג את הלקוח בשטח ומקפיד לדווח אודות הביצוע , תהליך הבניה, ותקשורת עם כל הספקים הנלווים בפרוייקט.

הרבה פעמים נדרש בזמן הבניה לתת פתרונות ומענה מידיי בשטח על מנת להמשיך בעבודה שוטפת ללא עיכובים ובמקביל לא לפגוע בטיב העבודה ,כאן בא לידי ביטוי הנוכחות, הידע והניסיון של המפקח .

בתהליך בניית פרויקט/בית  מושקעים משאבים רבים, כגון: כסף, זמן, כוח אדם ועוד. בכדי לסיים פרוייקט  מוצלח צריך ידע מקדים ויכולת תיעול משאבים לניהול הפרויקט, כמו כן , עמידה בלוחות זמנים ועמידה בתקציב הבנייה. לצורך כך צריך מפקח בניה בעל ניסיון רב בתחום. יתרה מזאת כחלק מתפקידו של מפקח הבניה הוא חוסך לכם התלבטויות, זמן ,  וכמובן לא פחות חשוב, חוסך לכם בעלויות הפיננסיות . 


תגיות: